obraz-ze-zdjecia-pokoj-dziecka.jpgUrządzanie pokoju dla dziecka to zadanie niezwykle trudne. Trzeba przecież uwzględnić to, że maluch spędzi w tej przestrzeni czas, w którym będzie się rozwijał i rósł. Warto dobrać dekoracje w taki sposób, by były stymulujące dla dziecka, ale też by prezentowały się na tyle ponadczasowo, by nie trzeba było wymieniać ich w błyskawicznym tempie.

Dobrym pomysłem na wzbogacenie przestrzeni pokoju dziecięcego może być umieszczenie w nim kilku fotoobrazów. Co miałyby przedstawiać?

Taka opcja pozwala na nieograniczone niczym, prócz wyobraźni rodziców, możliwości. Warto umieścić w pokoju malucha kilka fotoobrazów ze zdjęć przedstawiających członków rodziny.

W ten sposób można budować więź malucha z rzadko widywanymi krewnymi lub pamięć o tych, których dziecko nie zdążyło poznać.

 

Obraz, portret - foto obraz

Poza takimi tradycyjnymi, portretowymi fotografiami do stworzenia niepowtarzalnych dekoracji do pokoju dziecięcego warto wykorzystać też zdjęcia krajobrazów, znanych zabytków ze świata kultury. W ten sposób od najwcześniejszych lat można budzić w dziecku zmysł estety, jak również ciekawość świata i głód wiedzy. To wspaniała alternatywa dla sztampowych wręcz plakatów przedstawiających postacie z bajek czy filmowych superbohaterów.

Fotoobrazy do pokoju dziecięcego

Tworząc fotoobrazy do pokoju dziecięcego można skorzystać także z dostępnej na naszej stronie galerii obrazów - które prezentują piękno natury w soczystej, lecz nie krzykliwej kolorystyce. Bo nad barwną stroną tego projektu również warto dłużej się zastanowić. Kolorystyka fotoobrazów powinna być utrzymana w jasnych, uspokajających tonach, jednak na tyle wyraźnych, by wzbudzać ciekawość. Nie jest to trudne - ponieważ wszystkie zdjęcia przekładamy na język obrazów tak, by płótna zachwycały wysoką rozdzielczością. Rozmiary fotoobrazów są na tyle zróżnicowane, że można nimi ozdobić wnętrze w naprawdę spersonalizowany sposób.